آپلود فایل در لینوکس

آپلود فایل در لینوکس
خرداد 21, 1402

در این مقاله، روش آپلود فایل در سیستم عامل لینوکس با استفاده از WinSCP را بررسی خواهیم کرد. WinSCP یک نرم‌افزار رایگان و قدرتمند است که به شما امکان می‌دهد به طور امن فایل‌ها را از ویندوز به سرورهای لینوکس منتقل کنید. با استفاده از این ابزار، می‌توانید به سادگی و با رابط کاربری گرافیکی فایل‌ها را بین سیستم‌های مختلف منتقل کرده و کنترل کاملی بر روی آن‌ها داشته باشید.

1. نصب نرم افزار WinSCP:

قبل از هر چیز، باید WinSCP را در سیستم خود نصب کنید. برای این منظور، به وبسایت رسمی WinSCP مراجعه کرده و نسخه متناسب با سیستم عامل خود را دانلود کنید. پس از دانلود، نرم‌افزار را نصب کنید و برنامه را اجرا کنید.

 

2. برقراری ارتباط با سرور لینوکس:

با اجرای WinSCP، صفحه اصلی برنامه باز می‌شود. در قسمت “Host name”، آدرس IP سرور لینوکس خود را وارد کنید. سپس اطلاعات ورود (نام کاربری و رمز عبور) را وارد کنید. از نوع اتصال “SFTP” استفاده کنید و بر روی دکمه “Login” کلیک کنید. با موفقیت وارد حساب کاربری خود در سرور لینوکس خواهید شد.

 

3. آپلود فایل در سرور لینوکس:

حالا که ارتباط با سرور برقرار شده است، می‌توانید فایل‌های خود را به سرور لینوکس آپلود کنید. در پنجره اصلی WinSCP، دو پنجره نشان داده می‌شود؛ سمت چپ نمایش محتویات سیستم فایل شما در کامپیوتر خود است و سمت راست پنجره نمایش محتویات سیستم فایل سرور لینوکس است. برای آپلود یک فایل به سرور لینوکس، کافیست مسیر مورد نظر را در سمت راست انتخاب کنید.

– اگر می‌خواهید فایل را در مسیر کاربری خود آپلود کنید، به پوشهٔ home بروید و سپس وارد پوشهٔ کاربری خود شوید.

– در صورتی که می‌خواهید فایل را در مسیر دیگری آپلود کنید، به دلخواه خود به آن مسیر بروید.

حالا می‌توانید فایل مورد نظر خود را از سمت چپ (کامپیوتر خود) به سمت راست (سرور لینوکس) در WinSCP کشیده و رها کنید. فایل شما به سرور لینوکس آپلود خواهد شد. می‌توانید پیشرفت آپلود را در پنجره پیشرفت نمایش داده شده در پایین WinSCP مشاهده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید