کاربر گرامی؛ لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات پاسارگاد میزبان به دقت ملاحظه فرمایید.

دریافت هرگونه سرویس از پاسارگاد میزبان شامل موارد این توافق‌نامه می‌گردد و این متن دربرگیرنده کلیه شرایطی است که کاربران عادی و خریداران سرویس‌های پاسارگاد میزبان آن‌ها را می‌پذیرند. تمامی موارد به طور شفاف در این سند ذکر گردیده است فلذا استفاده از هریک از سرویس‌ها و قسمت‌های وب‌سایت پاسارگاد میزبان، به منزله آن است که تمامی موارد این توافق‌نامه را پذیرفته‌اید. در صورتی که مفادی از این قرارداد برای شما قابل پذیرش نیست باید نسبت به استفاده از این سایت و سرویس‌های پاسارگاد پایان دهید. ما همواره در تلاش هستیم که شرایط این توافقنامه در جهت حفظ منافع مشتریان و شفافیت کامل باشد، بنابراین اگر در مورد مفاد این توافق هرگونه پیشنهادی داشتید می‌توانید جهت به‌روزرسانی این سند با در میان بگذارید.

 

هویت:
۱ – هویت شرکت: نام تجاری ‌پاسارگاد میزبان، با آدرس وبگاه pasargadmizban.com دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت و معدن (اینماد) که در این توافق‌نامه شرکت نامیده می‌شود.

۲ – هویت خریدار: خریدار شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران و در بانک اطلاعات کاربران شرکت وجود دارد و سرویس‌های خریداری‌شده تحت حساب وی مدیریت می‌شود.

3 – خریداران با هویت شخص حقوقی، موظف به معرفی یک نفر نماینده تام‌الاختیار در پرتال کاربری شرکت می‌گردند. این نماینده نسبت به سرویس تهیه شده همانند خود شخص حقوقی اختیار تام دارد. وظیفه اعلام کتبی نماینده جدید در آینده بر عهده خریدار بوده و شرکت در صورت عدم دریافت اعلام کتبی مسئولیتی نسبت به حقوق و عملکرد مالکیتی و مسئولیتی خریدار نخواهد داشت.

4 – برای حفظ حقوق قانونی خریداران، کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل بارگذاری تصویر اسکن شناسنامه، کپی کارت ملی بروی سایت پاسارگاد میزبان برای اشخاص حقیقی و درخواست شخص حقوقی بر روی سربرگ شرکت همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات، به شرکت می‌باشند. در صورتی که شرکت، در هنگام تکمیل فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای شرکت محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر به شرکت، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می‌شود و ضمناً عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیماً بر عهده خریدار خواهد بود. شرکت مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاء خریداران و نمایندگان آن‌ها ندارد.

5 – خریدار اذعان می‌نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرس‌ها و شماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه‌داشتن آن‌ها در پرتال کاربران می‌کوشد. شرکت حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید. شرکت حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام نماید.

۶ -مالکیت سرویس و کلیه مسئولیت‌ها و حقوق مرتبط با آن، بر عهده خریدار و یا نماینده خریدار هریک به تنهایی است.

7 – در صورتی که به درخواست مشتری و در راستای کاهش هزینه و یا بهبود کیفی خدمات نگهداری و تمدید، به جای مشخصات خریدار مشخصات شرکت ارائه‌کننده خدمات، ثبت شده باشد همچنان مالکیت و کلیه حقوق و مسئولیت‌های قانونی بر عهده خریدار خواهد بود.

8 – تغییرات مالکیت: تغییرات مالکیت سرویس صرفاً از طریق درخواست کتبی خریدار و ارائه مدارک شناسایی برای اشخاص حقیقی و ارائه درخواست بر روی سربرگ رسمی شرکت به همراه روزنامه رسمی شامل اسامی صاحبان امضا با معرفی نماینده و حساب کاربری جدید در پرتال کاربران انجام می‌گردد.

9 – شرکت در راستای حفظ حقوق خریداران خود، حق دارد مدارک شناسایی متقاضی تغییر مالکیت را جهت احراز هویت وی و انطباق با مشخصات مالک سرویس دریافت دارد.

10 – شرکت می‌تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در خصوص موارد مشکوک پیدا نکرده است، اقدامی برای تغییر مالکیت یک سرویس صورت ندهد.

11 – حصول اطمینان از صحت و به روزرسانی نشانی ایمیل و شماره تلفن همراه خریدار در پرتال کاربری به عهده خریدار بوده و در صورت نقص این اطلاعات عدم دریافت اطلاعیه‌ها و مشکلات ناشی از آن بر عهده خریدار است

 

نحوه ارتباط طرفين با هم
1 – روش ارتباطی مستند شرکت با خریدار، آدرس ایمیل خریدار و پاسخ به تیکت‌هایی است که از طریق حساب کاربری فقط در پرتال کاربری شرکت ثبت شده‌اند.

2 – روش ارتباطی مستند خریدار با شرکت، ثبت تیکت با حساب کاربری مرتبط با همان سرویس در پرتال کاربری و دریافت شماره پیگیری تیکت خواهد بود.

3 – شرکت مسئولیتی نسبت به تبعات و خسارات وارد بر خریداری که اطلاعات تماس تغییریافته خود را از طرق معتبر به اطلاع شرکت نرسانده است، ندارد.

 تغييرات
۱ – تغییرات توافقنامه: توافقنامه استفاده از خدمات شرکت تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین‌المللی و توافقات مجامع بین‌المللی ناظر بر سرویس‌های قابل ارائه شرکت و از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین‌الملل به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، شرکت حق تغییرات آتی در توافقنامه را بر خود محفوظ می‌داند و نسخه توافقنامه بروز شده را از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب‌سایت شرکت در دسترس عموم خواهد بود. ضمناً شرکت مسئولیتی نسبت به اطلاع‌رسانی نفر به ‌نفر در خصوص تغییرات احتمالی نداشته و خریدار می‌بایست در صورت نیاز موارد را با مراجعه به وب‌سایت شرکت کنترل نماید.

۲ – تغییرات تعرفه:

در صورت تغییر تعرفه در حین استفاده از سرویس، خریدار در صورت تمایل به ارتقاء در سرویس فعلی خود موظف به رعایت قیمت‌های جدید خواهد بود. لیکن خدمات خریداری‌شده با تعرفه قبلی تا پایان دوره ارائه می‌گردد.
هزینه‌های کارشناسی نیروی فنی و یا سایر خدماتی که در هنگام استفاده از یک سرویس اولیه خریداری‌شده مورد نیاز واقع می‌گردد، تابع تعرفه روز درخواست جدید خریدار است.
ارتقاء سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر امکان‌پذیر بوده و شامل هزینه است.
سرویس‌های خریدار به جز در سر رسید سرویس تنزل داده نمی‌شود؛ و هزینه سرویس خریداری شده تا پایان سررسید احتساب شده و امکان عودت وجه وجود ندارد.
تغییرات تعرفه از طریق وب‌سایت منعکس شده و خریدار موظف به تبعیت از آن برای سفارش‌های جدید است مگر اینکه پیش‌فاکتور مهلت‌داری در اختیار داشته باشد که قبل از تغییرات تعرفه برای وی صادر گشته باشد.
۳ – تغییرات فنی: شرکت مجاز و مختار به انجام تغییرات فنی، سخت‌افزاری، نرم‌افزاری یا شبکه‌ای در سرویس‌های ارائه شده است. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تأثیر قرار می‌دهد، شرکت از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات، از طریق وب‌سایت شرکت، پرتال کاربران یا پرتال پشتیبانی و یا ارسال خبرنامه به آدرس Email خریداران اطلاع‌رسانی می‌نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید. هرگاه به دلیل موارد ضروری، شرکت امکان اطلاع‌رسانی را از دست بدهد و یا فوریت‌های فنی وی را ناچار به این امر نماید، مسئولیتی برای اطلاع‌رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت. ضمناً خریدار به شرکت وکالت می‌دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری روی سرورهای اختصاصی و سرویس‌های میزبانی آن نماید.

تحويل خدمات
۱ – نحوه تحویل خدمات:

پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن سرویس خریداری‌شده، مراتب از طریق ایمیل مندرج در پروفایل، پرتال کاربری و یا برگه سرویس به خریدار اطلاع داده می‌شود. عدم دسترسی خریدار به آدرس ایمیل مورد نظر مانع تحویل سرویس نمی‌گردد.
خریدار در صورتی که در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، ایمیل مذکور را دریافت ننماید، موظف است حداکثر ۲ روز پس از پایان زمان تحویل مجاز، به‌صورت کتبی و با امضا نامه، مراتب را به شرکت اعلام نماید.
در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیت‌هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، شرکت مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ۲ برابر خواهد بود.
خریدار حق درخواست لغو سرویس خریداری‌شده‌ای که تحویل داده نشده را تا قبل از سپری شدن ۲ برابر زمان تحویل مجاز آن سرویس نخواهد داشت. به‌عنوان مثال چنانچه زمان تحویل ۷ روز باشد در صورت عدم تحویل، خریدار تا ۱۴ روز مجاز به انصراف از خرید و دریافت وجه پرداختی خود نیست.
شرکت مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از سرویس خریداری‌شده و تحویل شده ندارد.
تحویل سرویس‌ها منوط به تأیید پرداخت صورتحساب سرویس است.
در صورت تاییدیه ثبت موفق سرویس دامنه در پرتال کاربری، زمان تحویل سرویس دامنه، از تاریخ تسویه فاکتور تلقی می گردد
شروع زمان دوره اعتبار سرویس دامنه، از لحظه ثبت آن توسط شرکت ثبت کننده اصلی محاسبه می شود.
در صورت عدم ثبت سرویس دامنه، از سوی ثبت کننده اصلی به هر علت، سرویس غیر قابل تحویل تلقی می‌گردد و شرکت مسئولیتی در قبال تحویل سرویس دامنه به خریدار ندارد.
۲ – حداکثر زمان تحویل:

حداکثر زمان تحویل برای سرویس‌های شرکت که با عنایت به شرایط عمومی کشور به شرح ذیل است:

سرویس میزبانی وب : ۲ روز
سرور مجازی ایران و اروپا‌ : ۲ روز
خدمات کانفیگ سرور : بسته به نوع درخواست از حداقل ۲ روزکاری تا ۷ روز (براساس توافق طرفین)

 

۳ – تطابق با سفارش:

تطابق با سفارش: در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ فاکتور به شرکت اعلام نموده و شرکت موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد، در غیر این صورت مسئولیت شرکت صرفاً محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار و فقط تا پایان زمان سرویس مندرج در فاکتور است و زمان سرویس‌دهی افزایشی نخواهد یافت.

 

فعالیت‌های غیرمجاز خریدار
تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می‌شود. شرکت تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج است. شرکت حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس‌دهی را برای خود محفوظ می‌دارد. زمانی که شرکت از تخطی یک خریدار از شرایط مندرج اطلاع پیدا می‌کند، نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد. در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف سرویس خریدار به‌صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی‌ها، شرکت بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود. همچنین شرکت در صورت لزوم حق پیگرد قانونی شکایت و اخذ خسارت از متخلف را نیز برای خود محفوظ می‌دارد. هرگونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می‌گردد. شرکت هیچ‌گونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط خدمات، تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین خریدار متخلف مسئول جبران کلیه خسارات مادی و معنوی وارده به شرکت، سایر مشتریان شرکت و یا IDC سرویس مورد نظر خواهد بود.

استفاده از نرم‌افزارهای بدون رعایت حق کپی‌رایت ایران و بین‌المللی
نصب و یا استفاده برنامه‌ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد.
ارسال یا اجرای فایل‌های اجرایی مانند فایل‌هایی با پسوند exe, com, bat, vbs و امثالهم بر روی سرویس‌های میزبانی اشتراکی، سرویس‌های دسکتاپ مجازی و ذخیره‌سازی فایل که در صورت وجود این فایل‌ها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می‌شود و با خریدار بر طبق ضوابط برخورد می‌گردد.
خریدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروس‌ها و یا سورس‌هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نیست.
استفاده از برنامه‌های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویس‌های دیگر شرکت و سایر خریداران گردد.
وجود فایل‌های حاوی ویروس عمداً و یا سهواً در فضای سرویس مورد خریداری
ارسال هرزنامه (Spam) عمداً و یا سهواً (ملاک، گزارش Spam cop یا سایت‌های مشابه و یا بررسی تیم فنی شرکت است) حتی اگر از سرویس میل سرویس‌دهنده ثالثی استفاده شده باشد.
خریدار مجاز به ارسال حداکثر 25 ایمیل در ساعت است.
ارسال ایمیل به‌صورت گروهی و تعداد بالا به هر صورت و شکل ممکن ممنوع است.
ملاک ایمیل گروهی شباهت ۲ ایمیل خواهد بود.
گزارش فنی شرکت و یا IDC که سرور میزبانی در آن قرار دارد، نسبت به انجام اعمال مغایر قانون شرکت.
عدم رعایت قانون جرائم رایانه‌ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون است)
در صورت ارسال اسپم سرویس به مدت حداقل ۲۴ ساعت و حداکثر یک هفته مسدود خواهد ماند؛ و شرکت می‌تواند بنا به تشخیص خود، سرویس کاربر را لغو کند و بابت نقض قوانین، به میزان خسارت وارده به شرکت، از اعتبار حساب کاربری خریدار کسر نماید.
انجام فعالیت‌هایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات شرکت به خریدار و یا سایر خریداران گردد.
استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستم‌های اشخاص ثالث.
راه‌اندازی Mail server Open relay
انجام فعالیت IRC و راه‌اندازی هرگونه Relay Chat Server
استفاده از شبکه‌های اشتراک‌گذاری P2P
عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص‌یافته در هر سرویس
مختل کردن امنیت سیستم یا شبکه، در صورت بروز چنین مسائلی شرکت حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می‌دارد.
هرگونه استفاده از منابع سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و یا از شبکه‌ی هاست‌ایران برای استخراج رمز ارزها و یا پردازش‌های مرتبط به امور استخراج رمز ارز.
راه‌اندازی هرگونه سرویس مرتبط با شبکه‌هایP2P مانند بیت توررنت Bittorrent و یا شبکه‌هایP2P مشابه آن.
ارسال هرگونه بستک (Packet) غیرمجاز و مشارکت در حملات DDOS چه آگاهانه و چه به صورت غیرآگاهانه. خریدار نسبت تأمین امنیت سرور خود مسئول است و در صورتی که حتی به صورت ناآگاهانه به علت نقاط ضعف امنیتی از سرویس خریدار برای انجام حملات DDos و یا هرگونه حملات مخرب دیگری در بستر شبکه صورت گیرد پاسارگاد میزبان مختار به لغو و یا تعلیق سرویس به صورت یکجانبه است.
نمونه‌هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبکه شامل موارد ذیل می‌شود:

دسترسی یا استفاده غیرمجاز از داده‌ها، سیستم یا شبکه، از جمله هرگونه تلاش برای جستجو، اسکن یا آزمایش آسیب‌پذیری یک سیستم یا شبکه.

مداخله در خدمات ارائه شده به هر کاربر، میزبان یا شبکه شامل:

تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه‌های الکترونیکی،
تلاش عامدانه برای پر کردن فضای یک سیستم،
تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب‌سایت‌ها بدون مجوز از مالکان آن‌ها و …

محتوا
۱ -در صورت استفاده خریدار از هریک از سرویس‌های شرکت می‌بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هرگونه اطلاعات یا داده توسط خریدار که مخالف قانون اجرایی کشور باشد یا مستقیماً به تخلف از قانون خاصی کمک کند، ممنوع است. این مورد می‌تواند شامل موارد زیر باشد (البته محدود به موارد زیر نیست)

راه‌اندازی VPN بر روی سرویس‌های دریافت شده از شرکت
قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی‌رایت بدون مجوز
استفاده غیرمجاز از علائم و اسامی تجاری دیگران
استفاده غیرمجاز از لوگوهای دیگران
هرگونه تخلف از قانون جرائم رایانه‌ای ایران
اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور
انتشار اکاذیب علیه دیگران
کلاه‌برداری‌های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود.
سایت‌های فعال در زمینه HYIP، سیستم‌های سرمایه‌گذاری پانزی و یا دارای سیستم هرمی
فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیرمجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد
سایت‌های مرتبط یا حامی گروه‌های شناخته شده تروریست بین‌المللی
استفاده از سرویس‌های شرکت برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده‌های مرتبط با مسائل جنسی و غیراخلاقی به هر شکل
هرگونه تشویق به اغتشاش، فعالیت‌های غیرقانونی و تروریستی، نفرت پراکنی و یا تهدید جانی و مالی افراد حقیقی و حقوقی.

۲ – مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تأمین شدهٔ خریدار و یا متصل به دامنه خریداری‌شده از شرکت، تماماً بر عهده خریدار است. این مسئولیت شامل موارد تخلف عمداً، سهواً و یا مواردی که توسط اشخاص ثالث انجام می‌پذیرد نیز خواهد بود.

۳ – در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه‌ای، جبران کلیه خسارات و هزینه‌های مادی و معنوی کلی و جزئی وارد بر شرکت، در پاسخگویی به مراجع ذیصلاح بر عهده خریدار خواهد بود.

۴ – طبق قانون شرکت موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه، نسبت به انسداد سرویس‌ها، اقامه دعوا و ارائه اطلاعات خریدار که در سرویس خود و یا در سرویس‌های متصل به دامنه وی محتوای مجرمانه دارد به مراجع قضائی اقدام نماید.

 

محدوده استفاده از منابعCPU , Disk space , Traffic Data transfer , Ram, و …
۱ -شرکت در تعرفهٔ خود یا در سایت این موارد را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرویس‌های شرکت برای عموم سرویس‌ها در تعرفه درج شده است. لیکن موارد زیر باید در نظر گرفته شوند:

حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی طبق مشخصات درج شده در صفحه سرویس مذکور بر روی سایت شرکت است.
حداکثر RAM در میزبانی اشتراکی طبق مشخصات درج شده در صفحه سرویس مذکور بر روی سایت شرکت است.
حداکثر Data Transfer مجاز بر طبق مشخصات درج شده در صفحه سرویس مذکور بر روی سایت شرکت است.
حداکثر Disk Space بر طبق مشخصات درج شده در صفحه سرویس مذکور بر روی سایت شرکت است.
در صورت عدم ذکر منابع فوق‌الذکر در صفحه سرویس معیار اختصاص این منابع صلاحدید تیم فنی شرکت است.


۲ -ملاک تشخیص، نرم‌افزارهای کنترلی و واحد فنی شرکت خواهد بود.

۳ -شرکت در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده، حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند. در این صورت، شرکت، پس از ارتقا سرویس توسط خریدار و یا کاهش مصرف، اقدام به ارائه سرویس‌دهی خواهد نمود.

۴ -در صورتی که خریدار در استفاده از برخی منابع که قابل‌اندازه‌گیری نیستند، از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید به تشخیص بخش فنی، شرکت حق قطع سرویس تا تعیین تکلیف جدید را دارد.

5 – در صورتی که منابعی از سرویس‌ها، به صورت بی‌نهایت (Unlimited) تعریف شده باشند، طبق تعریف توافق‌نامه، محدود به ظرفیت سخت‌افزاری و شبکه‌ای زیرساخت و بستری که سرویس بر روی آن قرار دارد است و در صورتی که مصرف خریدار با میزان متوسط سایر خریداران متفاوت باشد، شرکت به صلاحدید خود می‌تواند برای ارتقاء سرویس با خریدار وارد مذاکره شود و یا نسبت به اعمال محدودیت و یا حتی لغو سرویس اقدامات لازم را انجام دهد.

۶- در صورتی که منابعی Unmeterd تعریف شده باشند، محدودیت اعمال شده بر روی سرویس مبتنی بر محدودیت‌های شبکه و زیرساخت شرکت است. درصورتی که خریدار شرایط توافق‌نامه ارائه خدمات را نقض نماید، شرکت می‌تواند برای اعمال محدودیت بر روی این منابع اقدام کند.

 

مسئوليت خريدار
۱ – خریدار موظف است که کلیه مواد توافقنامه، ضوابط شرکت و قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، شرکت حق قطع سرویس به‌صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی و دریافت خسارت از خریدار را دارد و خریدار موظف به جبران کلیه خسارات و هزینه وارده بر شرکت است. همچنین هیچ‌وجهی بابت فسخ سرویس و یا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.

2 – خریداران مسئول عملکرد خود در رابطه با سرویس تهیه شده هستند؛ همچنین می‌بایست به حقوق سایر خریداران شرکت احترام بگذارند. شرکت حق تعلیق یا قطع دائم سرویس خریداران که به‌صورت خواسته یا ناخواسته موجب اختلال در سرویس سایر خریداران می‌گردد را برای خود محفوظ می‌دارد. ضمناً خریدار حق هیچ‌گونه اعتراضی را نخواهد داشت.

3 – به غیر از آن دسته از قوانین که مستقیماً به نحوه استفاده از سرویس برمی‌گردد که با پایان مدت‌زمان سرویس به پایان می‌رسد. بندهای دیگر قوانین پابرجا بوده و خریدار همواره موظف به رعایت قوانین عمومی و حقوقی شرکت خواهد بود.

۴ – کلیه مسئولیت‌های عدم استفاده صحیح از سرویس خریداری‌شده با خریدار است و شرکت تنها مسئول ارائه سرویس استاندارد و بر اساس تعهدات فنی اعلام شده در بسته‌های میزبانی خود است.

۵ – خریدار موظف به رعایت شرایط آستانه مصرف منصفانه از سرویس‌های شرکت است.

 

ضوابط خاص دامنه
1 – حداقل طول هر دامین باید ۳ حرف باشد. دامنه‌های یک حرفی و دو حرفی قابل ثبت نیستند.

2 – استفاده از _ (خط زیر) یا فاصله یا نیم‌فاصله یا نقطه یا کاما در نام دامنه ممکن نیست.

3 – از آنجا که شرکت، ثبت و تمدید دامنه و انتقال برای خریدار را به‌صورت واسط انجام می‌دهد، عدم پذیرش ثبت و یا تمدید دامنه توسط ثبت‌کنندگان بین‌المللی و یا ثبت‌کننده Ir. به هر دلیلی، مسئولیتی را متوجه شرکت نخواهد کرد.

4 – مسئولیت اطلاعات هویتی در دامنه Whois به عهده خریدار است و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی بابت تأیید اطلاعات ندارد. در صورت اعمال هرگونه محدودیت و یا بسته‌شدن دامنه از سوی ثبت کننده اصلی دامنه به دلایل قانونی، تحریم‌ها و اطلاعات whois، عواقب آن متوجه خریدار بوده و شرکت مسئولیتی در قبال اتفاقات پیش آمده ندارد و هزینه خدمات ارائه شده قابل استرداد نیست.

5 – در صورت امکان تمدید دامنه‌ای که تاریخ تمدید آن منقضی شده باشد، ممکن است نسبت به تعرفه عادی دارای جریمه تأخیر باشد که این جریمه مطابق با قوانین ICANN و ثبت‌کننده اصلی و ضوابط شرکت اخذ می‌گردد.

6 – پس از ثبت دامنه، به دلیل سلب امکان نظارتی از شرکت، شرکت هیچ مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت؛ و خریدار خود نسبت حفظ اطلاعات دسترسی و بررسی دوره تمدید دامنه مسئول است.

7 – در مورد ثبت دامین‌های ملی با تمامی پسوندهای مربوطه از جمله .ir که می‌بایست توسط پژوهشگاه دانش‌های بنیادی تأیید و فعال گردد با توجه به اینکه به طور کلی شرکت، کنترلی در زمان تائید دامین نداشته و همچنین به دلیل نقص در مدارک یا مشخصات ممکن است مدت‌زمان تائید دامین به طول انجامد، زمان رزرو اولیه دامین، مبنای تحویل قرار می‌گیرد.

8 – تاریخ مستند برای مدت ثبت دامنه، whois های بین‌المللی است. (در خصوص دامنه‌های ملی شامل ir. استعلام از ثبت‌کننده مستند خواهد بود.)

9 – اگر در سفارش خریدار، دامنه‌ای باشد که ثبت‌کننده مرجع آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا انتقال دامنه‌ای به شرکت باشد که به هر دلیل انجام نگردد، شرکت تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا انتقال آن دامنه به حساب خریدار در پرتال کاربران است.

10 – در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از شرکت از طریق تیکت یا ایمیل کاربر، شرکت حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد.

11 – خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده و شرکت در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تائید شرکت و مراجع ذیصلاح ایرانی و بین‌المللی آن دامنه را مسدود نموده و به رأی مراجع و یا قوانین بین‌المللی عمل می‌نماید.

12 – در ثبت دامنه‌های «. بازار» دامنه‌هایی که دارای Variant های گوناگون (حالت‌های نوشتاری مختلف با حروف فارسی و یا عربی) باشند و یکی از حالت‌های نوشتاری آن توسط شخصی ثبت گردد، سایر حالت‌های نوشتاری فقط و فقط برای آن شخص قابل ثبت است و ثبت حالت‌های دیگر علی‌رغم آزاد بودن دامنه، برای شخص یا اشخاص دیگر مجاز و امکان‌پذیر نخواهد بود.

13 – ثبت برخی اسامی واحدهای اداری کشور، منحصراً در اختیار واحدهای ذی‌ربط است. نام کشور (به هر صورت)، نام استان‌ها، فرمانداری، شهرستان‌ها و شهرها از این جمله‌اند.

14 – ثبت اسامی آثار طبیعی، آثار تاریخی، فرهنگی و ملی، اسامی مذهبی و اسامی مشاهیر در اختیار واحدهای ذی‌ربط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است؛ مگر آنکه آن وزارتخانه مجوز کتبی برای غیر صادر کند.

15 – ثبت دامنه‌های ac.ir, sch.ir تنها برای آموزشگاه‌ها، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی دارای مجوز وزارت آموزش‌وپرورش و ارائه کپی مجوز مذکور و درخواست کتبی در سربرگ موسسه میسر خواهد بود. ضمناً ac.ir تنها برای مؤسسات آموزشی دارای مجوز وزارت علوم، وزارت بهداشت، مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی ثبت می‌شود.

16 – ثبت دامنه‌های gov.ir و org.ir تنها برای سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی، همراه با ارائه درخواست کتبی با مهر و امضای معتبر آن سازمان میسر خواهد بود.

17 – ثبت دامنه‌های net.ir تنها برای شرکت‌های ICP / ISP خدمات دهنده اینترنت دارای مجوز رسمی قابل ثبت است.

18 – دامنه‌های co.ir تنها برای شرکت‌های ثبت شده، همراه با ارائه روزنامه رسمی ثبت شرکت امکان‌پذیر است.

19 – دامنه‌های رزرو شده مانند web.co – web.net و … قابل ثبت نیستند.

20 – قیمت‌های ارائه شده برای دامنه‌ها، قیمت قطعی ثبت دامنه نیستند. در برخی موارد شرکت اصلی ثبت‌کننده برای دامین‌های خاص هزینه‌های بالاتری را پیشنهاد می‌کند که امکان ثبت با قیمت‌های معمولی وجود نخواهد داشت. در این صورت مابه‌التفاوت از خریدار اخذ خواهد شد و یا سفارش لغو می‌شود.

21 – تأیید نهایی ثبت دامنه در برخی موارد ممکن است حداکثر تا ۴۸ ساعت زمان ببرد.

22 – دامنه‌های فارسی دامنه‌هایی هستند که نام آن‌ها با حروف فارسی درج می‌شود؛ مثل «com. هاست».

23 – امکان ثبت دامنه‌های فارسی با پسوند ir وجود ندارد. همچنین استفاده از فاصله یا نیم‌فاصله در زمان ثبت دامنه فارسی مجاز نیست.

24 – برای راه‌اندازی وب‌سایت و یا ایجاد ایمیل اختصاصی با برند تجاری؛ باید ابتدا نام دامین مناسبی را به ثبت رسانده و برای آن خدمات هاستینگ (میزبانی وب) نیز سفارش دهید. نام دامین تنها آدرس سایت و برند شماست و خدمات هاستینگ جهت راه‌اندازی وب‌سایت و ایمیل الزامی است.

25 – در دامنه‌های فارسی (IDN)، نام دامنه تنها می‌تواند شامل اعداد و حروف فارسی و علامت – (خط تیره یا منها) باشد.

26 – در دامنه‌های فارسی می‌توانید از حروف «ء، ئ، ؤ، أ، آ، ة» نیز در نام دامنه استفاده کنید.

27 – در دامنه‌های فارسی استفاده از علامت‌هایی مانند تنوین، تشدید، سکون، فتحه، کسره و ضمه در نام دامنه مجاز نیست.

28 – استفاده از حروف لاتین در نام دامنه‌های فارسی مجاز نیست.

29 – نام دامنه‌های فارسی نمی‌توانند با عدد آغاز یا به عدد ختم شوند. همچنین دامنه‌های فارسی نمی‌توانند تنها از عدد تشکیل شده باشند.

30 – طول نام دامنه‌های فارسی می‌تواند تا ۳۰ کاراکتر باشد.

31 – شرایط و قوانین ثبت دامنه ملی: ثبت دامنه‌های ملی منوط به مطالعه و پذیرش موافقت‌نامه ثبت دامنه مرکز ثبت دامنه کشوری ایران، توسط خریدار است.

32 – شرکت، مسئولیتی در قبال تمدید دامنه‌هایی که تا 15 روز پیش از انقضا تمدید شده‌اند، نخواهد داشت.

 


سایر ضوابط
1 – خریدار موظف است سرویس‌هایی که نزد شرکت تمدید می‌نماید را از نظر تمدید شدن کنترل نموده و در صورت عدم اعمال مراتب تمدید توسط شرکت، حداکثر تا ۷ روز تقویمی پس از زمان انقضاء مراتب را کتباً به شرکت اعلام نماید.

2 – توافقات خاص تنها به‌صورت کتبی و با مهر و امضاء مجاز شرکت معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به‌صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است.

3 – خریدار موظف است تحویل، تطابق و اجرای صحیح سرویس خریداری‌شده را کنترل نماید.

4 – شرکت، هیچ مسئولیتی برای به دست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت.

5 – مسئولیت اطلاع از زمان انقضاء و کنترل سرویس بر عهده خریدار است لیکن شرکت، انقضاء سرویس‌های خریدار را از طریق پست الکترونیک به وی یادآوری می‌نماید و عدم دسترسی خریدار به پست الکترونیکی خود، مسئولیتی را برای شرکت ایجاد نخواهد کرد.

6 – وضعیت اعتبار، فهرست سرویس‌ها و پرداخت‌های خریدار در حساب کاربری وی قرار دارد و همواره وی می‌تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود از با آدرس ایمیل و کلمه عبور خود به آن مراجعه نماید.

7 – مدت‌زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات شرکت، بررسی جرائم و اعمال تشخیص کارشناسی به مدت‌زمان سرویس‌دهی افزوده نمی‌گردد.

8 – امکان دریافت هرگونه سرویس هدیه و یا کمک‌هزینه‌های پیش‌بینی‌شده در برخی از سرویس‌ها، تنها در هنگام خرید بسته وجود دارد و طی مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته و در صورت عدم استفاده هزینه آن به حساب کاربری خریدار واریز نمی‌شود.

9 – شرکت مسئولیتی در قبال تحویل داده‌های موجود در فضای میزبانی وب به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از FTP خواهد بود.

10 – شرکت مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات (Upload) در فضای میزبانی خریدار و یا download اطلاعات وی به‌صورت رایگان ندارد.

11 – شرکت، مسئولیتی نسبت به نصب هیچ‌گونه نرم‌افزاری را برای خریدار ندارد؛ و در صورت صلاحدید شرکت برای نصب هرگونه نرم‌افزاری از قیبل سامانه‌های مدیریت محتوا شرکت بر اساس تعرفه تعیین شده از سمت شرکت هزینه به خریدار اعلام می‌گردد.

12 – شرکت تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می‌کند، ولی خریدار، مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنایی داشته و شرکت مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره‌برداری صحیح از سرویس ندارد.

13 – امکانات و مشخصات سرویس‌ها که در سایت شرکت به صورت نامحدود یا Unlimited و یا Unmeterd بیان شده همگی از شرایط مصرف منصفانه تبعیت می‌نمایند و در صورتی که خریدار به هر نحوی از این منابع خارج از این شرایط استفاده نماید شرکت مجاز به اعمال محدودیت بروی منابع است.

14 – در سرویس‌ها میزبانی بلافاصله پس از پایان دوره سرویس خریداری شده در سررسید آن‌ها، شرکت مجاز به حذف سرویس و پاک کردن کلیه داده‌ها از روی سرور‌های خود خواهد بود.

15 – آشنایی با پنل مدیریت میزبانی بر عهده خریدار بوده و شرکت تعهدی بابت آموزش خریدار و یا نمایندگان وی ‌ندارد.

 

مقررات حساب کاربری
1 -حساب کاربری شخص حقیقی نمی‌تواند به حساب کاربری شخص حقوقی و بالعکس تغییر پیدا کند.

2 -مطابق مقررات قانون تجارت الکترونیک، اطلاعات حساب کاربری ایجاد شده تا شش ماه پس از آخرین استفاده‌ی کاربر از حساب کاربری قابل حذف نمی باشد. کاربر می‌تواند پس از گذشت مدت زمان تعیین شده، کتباً درخواست حذف حساب کاربری خود را به شرکت پاسارگاد میزبان اعلام نماید تا اقدامات لازم جهت حذف حساب کاربری صورت پذیرد.

3 -کابر هر زمانی می‌تواند با درخواست کتبی اعلام کند که حساب کاربری وی توسط پاسارگاد میزبان مسدود شود؛ در این حالت اطلاعات حساب کاربری نزد شرکت محفوظ است ولیکن از طرف کاربر قابل استفاده نمی‌باشد.

 

تضمین کیفیت، پشتیبانی و امنیت داده‌ها
1 – شرکت تنها مسئولیت سرویس‌دهی در حوزه خرید را دارد. در خصوص اختلالات و موارد دیگر مانند ارتباط اینترنت خریدار و برنامه‌نویسی وب و نرم‌افزارها و مشکل دامنه‌ای که نزد دیگران ثبت شده است مسئولیتی متوجه شرکت نیست.

2 – کلیه سرویس‌های سرورهای مجازی به صورت کاملا اختصاصی و مدیریت نشده ( unmanaged ) در اختیار خریداران محترم قرار می‌گیرند و وظیفه کانفیگ و بهینه‌سازی سرورهای مجازی پاسارگاد میزبان بر عهده خریداران محترم این سرویس است.

3 – از آنجایی که نصب برنامه‌های جانبی، نیاز به اعمال تنظیمات امنیتی، نیاز به اعمال آپگرید نرم‌افزاری بعد از نصب و تحویل‌دهی اولیه سرورهای در صورت امکان توسط پاسارگاد میزبان پذیرفته خواهند شد. در صورت پذیرفته شدن انجام تمام یا بخشی از موارد ذکر شده، فاکتوری جداگانه برای خریداران محترم ارسال و پس از پرداخت فاکتور توسط ایشان، موارد ذکر شده انجام خواهد شد.

4 – خریداران محترم نباید برنامه‌های مربوط به مجازی‌سازی را که برای کار کردن بهینه سرور  آن‌ها نصب می‌شوند را حذف کنند. در صورتی که هرگونه اختلال، بالا نیامدن و سایر مشکلات متعاقب با حذف این برنامه‌ها مسئولیت این مشکلات بر عهده خریدار محترم است و شرکت پاسارگاد میزبان مسئولیتی را در قبال آن قبول نمی‌کند.

5 – برای حفظ سلامت سرورهای پاسارگاد میزبان خریداران محترم باید نسبت به نصب آنتی‌ویروس‌ها و آنتی‌تروژان‌های بروز فعال باشند. همچنین رعایت موارد امنیتی و فایروال سرور ابری خود را تنظیم کرده و آن‌ها را فعال و بروز نگه دارند.

6 – ملاک وجود اختلال در سرویس، گزارش واحد فنی و یک سایت Tracer معتبر که باید توسط شرکت تائید شده باشد، است.

7 – شرکت موظف به ‌انجام تمام تلاش خود به‌منظور حفظ دسترسی (Uptime) ماهانه در هر یک از دوره‌های سی‌روزه برای هر یک از سرویس‌های «پاسارگاد میزبان»، به‌جز در موارد محدودیت خواهد بود.

8 – به هنگام بروز اختلال به‌جز در موارد محدودیت، با محاسبه‌ی مدت اختلال در طول دوره‌ی‌ ۳۰ روزه، معادل زمانی آن اختلال به سرویس مشتری افزوده میشود.

9 – زمان اختلال در سرویس خریدار در صورت درخواست کتبی وی با اعلام مدت اختلال و تائید واحد فنی درصورتی‌که میزان تجمعی آن از ابتدای دوره از ۰.۲% کل دوره بیشتر باشد به مدت سرویس افزوده می‌گردد.

10 – ارائه خدمات پشتیبانی در شرکت به‌صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته است. ارائه خدمات در سایر واحدها، در روزهای کاری، ساعات 8 الی 13 و 17 الی 22 انجام می‌گیرد.

11 – نحوه ارتباط مستند خریدار برای درخواست‌های گارانتی و پشتیبانی، صرفاً از طریق ارسال تیکت در پرتال کاربری است تا زمان دقیق ارسال درخواست، زمان دقیق رسیدگی و هویت خریدار مشخص باشد

12 – سرویس‌ها و رویه عمومی شرکت، بر اساس استاندارد فنی بین‌المللی و مصالح شرکت تعریف شده و برای خریدار خاص غیر قابل تفکیک و تغییر است و خریدار موظف است بررسی لازم خود را قبل از خرید سرویس به عمل آورده باشد.

13 – شرکت مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری‌شده با نیاز مشتری ندارد.

14 – شرکت مسئولیتی در قبال عدم استفاده کاربر از سرویس خریداری‌شده و تحویل داده شده ندارد.

15 – شرکت نسبت به نصب و عملیاتی شدن و اجرا شدن نرم‌افزارهایی که از سوی خریدار بر روی سرویس‌ها بارگذاری می‌شوند را ندارد.

16 – میزان مسئولیت شرکت در مقابل حوادث ناخواسته و خسارات غیرمستقیم وارد بر خریدار در استفاده از سرویس و یا اطلاعات خریدار محدود به میزان تعیین شده در شرایط توافق‌نامه سطح ارائه خدمات تنظیم شده برای همان سرویس مشخص است و در هیچ صورتی از میزان تعرفه همان سرویس در محدوده زمان بروز مشکلات فراتر و بیش‌تر نخواهد بود.

17 – حداکثر زمان پاسخگویی به تیکت‌ها و درخواست‌های پشتیبانی ۴۸ ساعت پس از ثبت آن است. درخواست‌ها و مشکلاتی که نیاز به بررسی بیشتر و پیگیری داشته باشند حداکثر طی ۷ روز پاسخ داده خواهند شد.

18 – شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با جاهای دیگر را نمی‌پذیرد.

19 – شرکت مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم‌افزارها، application ها و یا برنامه‌های مورد استفاده خریدار ندارد.

20 – شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده، بین خریدار و سرورهای خود ندارد.

21 – شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به عواقب ناشی از در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویس‌های خریدار، توسط اشخاص ثالث ندارد

 

نسخه پشتیبان (Backup)
۱- مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده‌ها و فایل‌ها صرفاً به عهده خریدار بوده و خریدار می‌بایست نسخه پشتیبان کلیه داده‌های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای شرکت نگهداری نماید. در صورت بروز هرگونه مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات، هیچ‌گونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در این زمینه ندارد.

2 – در صورت بروز هرگونه مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات، هیچ‌گونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در این زمینه ندارد. در صورتی که هارد سرور ابری باقی بماند شرکت پاسارگاد میزبان می‌تواند یک سیستم عامل جدید روی هارد جدید نصب کرده و در اختیار خریدار محترم قرار دهد و هارد قدیمی را به عنوان درایو دوم اضافه کند تا کاربر اطلاعات خود را از روی آن هارد برداشته و سپس اقدام به حذف هارد نماید.

3 – شرکت هیچ مسئولیتی بابت تهیه بکاپ برای سرویس‌های میزبانی وب، مجازی، کلود ندارد.

4 – شرکت تعهدی نسبت به ارائه رایگان داده‌های موجود در آرشیوهای خود به خریدار ندارد.

5 – شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در مورد صحت نسخه پشتیبان و به‌روز بودن آن‌ها ندارد.

6 – سرویس‌های میزبانی فایل، به علت حجم بالا، امکان بک آپ گیری ندارند.

 

شرایط و قوانین مالی
1 – نحوه پرداخت سرویس‌ها، به صورت آنلاین و از درگاه پرداخت متصل به سایت است. در صورتی که از روش‌های دیگر مانند کارت به کارت واریز شود، خریدار باید اطلاعات پرداختی را به شرکت اطلاع دهد. به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.

2- خریدار موظف است پرداخت خود را به طور نقدی و یا در وجه حساب‌های اعلام شده در سایت شرکت بپردازد. در شرایطی که شرکت در راستای مساعدت با خریدار اقدام به پذیرش چک مدت‌دار در خصوص فاکتور وی نماید، با عدم وصول وجه چک، خریدار موظف است در روز سررسید، فوراً اقدام به واریز وجه به حساب‌های اعلام شده نماید و لاشه چک خود را دریافت نماید در غیر این صورت هزینه تأخیر در وصول اسناد، پیگیری‌های حقوقی، ایاب و ذهاب و سایر موارد نیز بر عهده خریدار خواهد بود؛ ضمناً در این‌گونه موارد شرکت حق دارد ضمن تعلیق سرویس، فاکتور خریداری که قسمتی از وجه آن در زمان مورد توافق وصول نشده را باطل نموده و خسارات وارده بر شرکت و هزینه سرویس را از آن کسر نماید.

3 – به دلیل محدودیت‌های نگهداری داده‌های حسابداری، فیش بانکی و یا حواله‌ای که برای افزایش اعتبار و یا پرداخت یک صورت حساب، تنها تا ۶ ماه پس از واریز قابلیت استفاده را خواهد داشت.

4 – شرکت، حق تأمین و وصول کلیه مطالبات و جرائم، سود تأخیر در پرداخت و سایر هزینه‌های خود، از محل قطع موقت و یا دائم کلیه سرویس‌ها و اعتبارات خریدار نزد خود را خواهد داشت و در صورتی که خریدار فوراً به اخطار اعلام شده از سوی شرکت توجه ننماید، حق هرگونه اعتراض بعدی را از خود سلب می‌نماید؛ لازم به ذکر است مدت قطعی سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات شرکت به مدت سرویس‌دهی افزوده نخواهد شد و کلیه مسئولیت‌های ناشی از این نوع قطع سرویس بر عهده خریدار است.

5 – در صورتی که شرکت تشخیص دهد هر یک از سرویس‌ها و یا کالای خریداری‌شده خریدار در زمان تحویل، با حجم بیشتر و یا با امکانات بهتر و یا زمان طولانی‌تر و یا هر مورد هزینه‌بر بالاتری از مشخصات مندرج در فاکتور مورد استفاده وی قرار گرفته و یا به هر دلیل خریدار به این حجم بیشتر و یا امکانات بهتر و منابع بیشتر و یا زمان طولانی‌تر دست پیدا کرده است، حق خواهد داشت مبلغ مابه‌التفاوت تعرفه‌ای آن را از خریدار دریافت نماید؛ پرداخت این هزینه برای خریدار اجباری است و شرکت حق استیفا طلب خود را از نحوه دریافت بدهی‌های خریدار خواهد داشت.

6 – شرکت برای گسترش خدمات و افزایش سرویس‌دهی به خریداران خود در بازه‌های مختلف زمانی اقدام به انتشار و توزیع کدهای تخفیف می‌نماید. لازم به ذکر است که شرکت در پذیرش و یا عدم پذیرش این کد‌ها در بازه‌های تخفیف و ایام خاص مختار است.

7 – برای خرید یک سرویس میزبانی و یا یک بسته نرم‌افزاری امکان پذیرش بیش از یک کد تخفیف وجود ندارد.

8 – هیچ‌یک از کمک‌هزینه‌ها و خدمات مازاد بسته‌ها قابل تبدیل به ارزش ریالی و کسر از فاکتور نیست.

۹- در صورتی که به علت نوسانات بازار ارز، تغییرات ناگهانی قیمت قطعات و عدم موجودی تجهیزات و قطعات در بازار ارائه سرویس با فاکتور صادر شده میسر نباشد، شرکت می‌تواند پس از اعلام موضوع به خریدار، نسبت به صدور اصلاحیه و یا لغو سرویس و عودت وجه اقدام نماید.

۱۰ – بازگشت وجه:

1. سرویس های میزبانی وب پاسارگاد میزبان دارای 7 روز ضمانت بازگشت وجه هستند و سرورهای مجازی تا 7 ساعت شامل گارانتی بازگشت وچه می باشند همچنین سرور های مجازی ایران شامل گارانتی بازگشت وجه نمیباشد
تبصره1: تصمیم اینکه تمام وجه عودت داده شود یا هزینه ی روز شمار روزهای مصرفی سرویس لغو شده کسر و مابقی وجه استرداد گردد با پاسارگاد میزبان است.
تبصره2: در سرویس سرور مجازی، هزینه ی نصب سرور از مبلغ پرداختی کسر و مابقی مبلغ مطابق تبصره1 به مشتری عودت داده خواهد شد.
تبصره3: در سرویس های سرور مجازی به علت روش محاسبه پرداخت وجه، از ساعت حذف سرور مجازی با روش پرداخت ساعتی، دیگر مبلغی بابت آن سرور از کیف پول الکترونیک مشتری کسر نخواهد شد و مبلغ موجود در کیف پول می‌تواند برای سرورهای مجازی بعدی استفاده و یا به حساب مشتری واریز گردد. همچنین در صورت حذف پیش از موعد در سرور مجازی با روش پرداخت ماهانه، در هیچ حالت و دوره ی زمانی امکان عودت وجه وجود نخواهد داشت.
2. هیچ یک از سرویس هایی که پرداخت ارزی دارند، مانند سرویس ثبت و تمدید دامنه بین الملل، گواهی نامه SSL، کنترل پنل و… دارای ضمانت بازگشت وجه نبوده و عودت مبالغ دریافتی در قبال این سرویس‌ها امکان‌پذیر نیست.
تبصره1: ثبت و تمدید دامنه های ایرانی آی آر در صورتی که ثبت و تمدید به صورت کامل در سایت ایرنیک انجام شده باشد؛ دارای گارانتی بازگشت وجه نخواهد بود.
3. هیچ یک از سرویس های اجرایی مانند مدیریت و پشتیبانی سرور، نصب و کانفیگ اولیه سرور و کنترل پنل دارای گارانتی بازگشت وجه نخواهند بود و عودت مبالغ دریافتی در قبال این سرویس‌ها امکان‌پذیر نیست.
ضمانت بازگشت وجه تنها در 7 روز اول سرویس‌های جدید میزبانی وب ارائه می‌شود و تمدید و ارتقای هر سرویس شامل ضمانت برگشت وجه نخواهد شد.
در صورتی که مشکل اعلام شده توسط خریدار، مربوط به سرویس‌دهنده بوده و توسط پشتیبانی قابل‌حل نباشد، شرکت هزینه خدمات را به خریدار، برگشت خواهد داد.
برگشت وجه با درخواست کتبی مالک، تنها با حضور وی یا نماینده قانونی او در محل شرکت یا از طریق اعلام شماره کارت به نام خریدار و واریز اینترنتی به آن حساب، از طریق سیستم اینترنتی انجام خواهد شد.
در صورت عدم ارائه مدارک کاربری مطابق با موارد اعلام شده در فصل دوم توافقنامه (هویت خریدار) توسط خریدار، درخواست لغو سرویس امکان پذیر نبوده و بازگشت وجه انجام نخواهد شد.
4. هرگونه اختلال از سمت زیرساخت و دیتاسنتر که عملکرد سرور را مختل کند شامل عودت وجه نخواهد شد.

5. خرید ترافیک به صورت دوره ای و میان دوره ای از دیتاسنتر شامل عودت وجه نخواهد شد.


11 – بدهی‌ها:

شرکت با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی‌های معوق، حق قطع سرویسی که خریدار برای آن بدهکار است و یا سایر سرویس‌ها و خریدهای قبلی خریدار را داشته و می‌تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آن‌ها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر شرکت) کسر نماید.
شرکت، برای هر روز تاخیر خریدار در تسویه بدهی‌ها، خسارات و یا جرائم و امثالهم معادل پنج‌دهم درصد خسارت به صورت روزانه منظور می‌نماید که به طور یکجا و در هنگام تسویه بدهی، کاربر موظف به تسویه مجموع آن خواهد بود.

12 – جرائم

شرکت حق دریافت هزینه برای تأخیر مشتری در تمدید به موقع سرویس‌های دامنه میزبانی و امثالهم را خواهد داشت.
شرکت حق دریافت هزینه فنی، جهت رفع مسدودی یک سرویس را خواهد داشت.
مدت‌زمان اعتبار قیمت ارائه شده بر روی پیش‌فاکتور، فاکتور و صورت‌حساب‌ها نیز 5 روز از تاریخ صدور خواهد بود.

محرمانگی
1 – شرکت کلیه اطلاعات و داده‌های خریدار را محرمانه تلقی نموده و به‌جز موارد ابلاغ رسمی نهادهای قضایی و حاکمیتی در سایر موارد از افشای آن‌ها بدون موافقت خریدار به هر شکلی خودداری خواهد کرد

2 – اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رؤیت بودن برای عموم از این قاعده مستثنا است.

 

فورس ماژور
شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در برابر انجام ندادن تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور، مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیت‌های دولتی و اعمال هرگونه تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی شرکت تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد می‌نماید. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد. تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود.

انقضاء و تمدید خدمات
تاریخ تمدید سرویس منقضی شده، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنین شرکت مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده‌های خریدار، پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.

پذیرش توافقنامه
با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت شرکت، خریدار مواد توافقنامه و قوانین شرکت را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.

مرجع قضاوت
در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف، خریدار موظف است ابتدا از آدرس ایمیلی که در پنل کاربری خود ثبت نموده با واحد مربوطه مکاتبه نماید و در صورت عدم حصول نتیجه پس از ۱۵ روز کاری، خریدار می‌تواند به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهد. ضمناً کاربر نظر این شورا را به‌عنوان حکم مرضی‌الطرفین پذیرفته و حق شکایت و یا درخواست حکم به سایر مراجع را نخواهد داشت.

خسارت و رفع مسئولیت
1 – خدمات شرکت به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچ‌گونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آن‌ها نمی‌گردد. ضمناً هیچ‌گونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی‌عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و … ارائه نمی‌شود. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد سرویس‌های شرکت که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می‌باشند. شرکت هیچ‌گونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی‌پردازد. شرکت تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده‌ها روی سرور) نخواهد بود.

2 – کلیه خریداران محترم موظف به استفاده صحیح از سرویس سرور مجازی و میزبانی وب پاسارگاد میزبان هستند. در صورت ارسال ایمیل ارسال ایمیل‌های انبوه و تبلیغاتی اسپم ( Spam) اعمال خلاف قانون، اعمال خلاف قوانین دیتاسنترها از جمله اقدام به حمله‌های Ddos، اقدام به تنظیم‌های اشتباه روی کارت‌های شبکه، طوری که منجر به اختلال در وضعیت کارکرد سرور یا سایر شبکه‌های سرور ابری یا دیتاسنتر بشود، رسیدگی نکردن به وضعیت CPU، I/O Usage، RAM طوری که بیش از حد به سرور فشار مداوم وارد کنند و کلیه مواردی که به هر ترتیبی منجر به اختلال در شبکه سرور یا دیتاسنتر شود طوری که دیتاسنتر به آن‌ها اخطار ارسال کند، یا آی پی مربوط به سرویس شما را Route کند ، شرکت پاسارگاد میزبان مجاز به لغو سرویس شما و بستن سرور  شما بدون مبلغ سرویس شما بابت مدت زمان باقی مانده از اعتبار آن خواهد بود.

3 – کلیه خریداران محترم باید تا 12 ساعت پس از ارسال تیکت یا شکایت از سمت شرکت پاسارگاد میزبان در ارتباط با شکایت‌های احتمالی در مورد استفاده ناصحیح از سرویس به آن پاسخگو باشد. واضح است که مهلت ذکر شده از زمان ارسال تیکت توسط پاسارگاد میزبان محاسبه خواهد شد و مسئولیت مواردی مانند درج اطلاعات تماس صحیح، عدم کنترل ایمیل در زمان مجاز و سایر موارد مشابه با خریدار است و این دلایل شرکت پاسارگاد میزبان پذیرفته نخواهند شد. همچنین تماس با مشتریان به جز در موارد بحرانی که از طریق تماس تلفنی ممکن است گرفته شود از طریق SMS و… با خریداران ممکن است مقدور نباشد و تماس با آن‌ها صرفا زا طریق همین پرتال کاربری و ایمیل است.

4 – سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع سرویس‌ها، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن سرویس توسط خریدار بوده و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت

5-در سرویس های سرور مجازی ایران امکان برگشت وجه وجود نخواهد داشت همچنین اگر سرویس جهت استفاده از خلاف قوانین جمهوری اسلامی مورد استفاده گردد سرویس دهنده بدون هیچ اطلاع قبلی میتواند سرویس رو مسدود و مدارک فرد را به مراجع قضائی تحویل دهد

6-تمامی سرویس های سرورهای اختصاصی مواردی از قبلی مشکلات پورت قطعی و اختلال هایی که از سمت زیرساخت و خود دیتاسنتر هست مربوط به شرکت پاسارگاد میزبان نمیشود و شرکت نامبرده مسئولیتی در قبال این موارد ندارد

7-چنانچه سرور های اختصاصی ایران خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران مورد استفاده قرار بگیرید شرکت حق دارد سرور را بدون اطلاع به مشتری مسدود و تمامی اطلاعات مشترک رو به مراجع قانونی تحویل دهد

چنان‌چه اختلال به‌دلیل بروز هر یک از موارد زیر ایجاد شده ‌باشد، مشمول خدمات اعتباری قرار نخواهد گرفت:

اختلال خارج از کنترل شرکت باشد؛برای نمونه فاجعه‌ی طبیعی، جنگ، اعمال تروریستی، شورش، اقدام دولت، اِشکال شبکه‌ی جهانی اینترنت، شبکه‌ی ارتباطات زیرساخت، مسیریابی در شبکه‌ی سرویس‌دهندگان اینترنت به ‌بهره‌بردار و هر یک از اشکالات خارج از شبکه‌ی شرکت در داخل یا خارج از ایران.

در سرویس‌های ارائه شده که ایران تحریم می‌باشد مانند سرورهای مجازی و یا کلود و یا اختصاصی که دیتاسنتر خارج از ایران است در صورت بن شدن اکانت شرکت و یا هرگونه اعمال تغییرات هیچ گونه مسئولیتی  متوجه مجموعه پاسارگاد میزبان نمی‌باشد و کاربران ملزم هستند روزانه از دیتا و اطلاعات خود جهت جلوگیری از دست رفتن اطلاعات در تهیه بک آپ و فایل پشتیبان اقدام نمایند.

اختلال مربوط به ‌بهره‌بردار باشد؛ برای نمونه در اثر اشتباه یا تنظیمات نادرست و یا نامناسب بهره‌بردار در پنل کاربری‌ روی داده ‌باشد، یا ناشی از مشکلات نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری بهره‌بردار یا مشکلات شبکه‌ای او، از قبیل مشکلات مربوط به ‌میزبانی تارنمای اصلی یا پهنای باند ناکافی بهره‌بردار باشد.


اختلال ناشی از سواستفاده‌ی بهره‌بردار باشد؛ برای نمونه به‌دلیل استفاده‌ی غیرقانونی، یا سواستفاده و بهره‌کشی بدافزارها از منابع در اختیار بهره‌بردار انجام شده باشد. هرگونه ارسال بدافزار، جعل هویت، ارسال هرزنامه، انجام هر گونه حمله و هک، انجام حملات منع سرویس و به‌طور کلی، هرگونه بهره‌برداری توام با سونیت از هر یک از محصولات زیرساخت ابری موجب قطع فوری و دایمی دسترسی بهره‌بردار به ‌این خدمات خواهد شد.


اختلال ناشی از اعمال مقررات «شرایط استفاده از خدمات» Terms of Service باشد؛ برای نمونه با ابلاغ دستور قانونی قطع سرویس‌دهی از سوی کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، قوه‌ی قضاییه، نهادهای بین‌المللی، یا هر یک از مراجع ذی‌صلاح انجام شده باشد.
منشا اختلال، لینک‌های اینترنت بین‌الملل کشور یا ارتباطات زیرساختی دیتاسنتر باشد.

سلب اختیار
عدم اجرای بخشی از ضوابط و مواد توافقنامه شرکت نسبت به خریدار یا دیگران به منزله سلب حق اجرای مواد توافقنامه از شرکت نیست.